Senaste nytt» Artikel

Vinnarna i deltävlingen i Oskarshamn 28 maj 2011!

Inlagd 28 May 2011 kl 16:444 kommentarer

Vi kan stolt meddela att Sportfish Masters segrare i deltävlingen i Oskarshamn är följande team!
De team som placerar sig bland de 3 bästa får delta i finalen den 15:e Oktober och slåss om en fullkittad Quintrex, plats 4 + 5 är reserver.

Klicka vidare..

Vinnande team;
1. Team Baltic Heroes, 377cm
2. Team Armagäddon, 362cm
3. Team Mörtley Crew, 353cm

Grattis till finalplatserna!

Första och andra reserv, samt 4 respektive 5 i deltävlingen;
4. Team El-Ge Småland, 347cm
5. Team Newbridge Fishingteam 1, 343cm

Längsta fisk;
Nicklas Hilmersson, Team Armagäddon, 96cm

Grattis alla vinnare!


Vi på Sportfish tackar för en väl genomförd tävling från samtliga parter och ett stort tack till värdbutik Hobby&Fiske samt Figeholm Marin.

Vi ses på nästa deltävling den 4 Juni i Delsbo!

Kommentarer

Kommer det en fullständig resultatlista också?

- Tommy Uberth, 2011-05-28 18:27

Ja det skulle vara intressant att kunna se hela listan,och även hur många och långa fiskar som togs!

- stefan, 2011-05-30 12:26

Håller med! En fullständig lista skulle vara kul! Är ju kul att se vilken placering man fick.. Tack för en kanon trevlig tävling!! Har jag möjlighet så deltar vi även i Kalmar!

Skitfiske!!

- Andreas -Team Fiskeliv-, 2011-05-30 20:22

Hej, ursäkta den sena kommentaren;
nu har vi lagt upp resultatlistan för Oskarshamn;
http://sportfishmasters.se/oskarshamn-28-maj-2011/artikel/resultatlista-oskarshamn/

- Andreas Liljefelt, 2011-06-02 03:56

Sprid kärleken» Placera den här tävlingens banner på din sajt ♥

ANMÄLDA TEAM  

Team El-Ge Småland#1
Fredrik Winter
Nizze Zackrisson
Team Guldburken#2
Niklas Karlsson
Joakim Fransson
Team Abu Garcia - Rocket Jerk#3
Lasse Cajander
Frank Gustavsson
Tommy Uberth
Team Fiskeliv#4
Andreas Högström
Tobias Homman
Team steffe#5
Stefan Svensson
Rasmus Svensson
Knossos#6
Simon Mikkelsen
Dennis Österlund
Pike stalkers#7
Verdi Vinca
Skender Vinca
Silas Boers
Team Dos Amigos#8
Mikael Sjöberg
Rickey Nordh
Armagäddon#9
Nicklas Hilmersson
Sisse Strand
Team Gedda#10
Roger Hellström
Andreas Nilsson
Henric Sandeen
Team Pike Hard 2#11
Kim Ahlqvist
Linus Karlsson
Newbridge Fishing Team 4#12
Patrik Zak
Simon Kuznar
Daniel Kronberg
team sportfiskecenter#13
johan fager
fredrik radsby
Team Högsrum 1#14
Stig Brändèn
Alexander Laitinen
eb fishingteam Högsrum#15
Börje Petersson
Mats Jansson
Baltic Heroes#16
Thomas Björklund
Mattias "Gotland" Jansson
Team Munterjerkarna#17
Martin Udd
Johan Udd
Mikael Lindqvist
Newbridge Fishing Team1#18
Marcus Jansson
David Lundberg
Adam Gustafsson
Pike Farmers#19
Roger skägget Klase
Matias makrillen Sjögren
Team PikeError#20
Fredrik Blom
Thomas Johansson
mörtley crew#21
Alexander Hägg
David Hagman