Tider

Tider, Mälaren/Eskilstuna 11-12 oktober 2013

Fredag 11 oktober

12:00 - 19:58 Ankomstanmälan i receptionshus där ni hämtar ut hotellnycklar, mätbräda, infolapp, samt eventuella matbiljetter. Kontroll av kamera, referensbild. Obligatoriskt för samtliga tävlande!
19:15 Deltagarmiddag. OBS Beställs i formulär för finalisterna. Begränsat antal platser.
20:00 Deltagarmöte med information för hela helgen. Obligatoriskt för samtliga tävlande.
20:45 Deltagarmöte avslutat och Masterspubben öppnar för mingel.
01:00 Pubben stänger, vi rekommenderar viloläge inför morgondagen. :)

Lördag 12 oktober

04:00 - Frukost öppnar samt uttag för de som beställt lunchmacka med dryck. (Cola samt kexchoklad ingår i matpaketet, lunchmacka beställs separat hos hotellet).
07:00 - Senast sjösatt och i hamn för samtliga deltagare.
07:15 - Nationalsång samt extra info om behövs.
07:30 - Samtliga startande senast i båtarna, Åk ut mot startlinjen.
08:00 - Start Gädd-SM final 2013.
08:00 - 16:00 tävling pågår högst 8 timmar. Live rapportering fram till 14:00.
( 15:00 ) Afterfish i hamnen påbörjas för team som kommer in tidigare.
16:20 - Senast i hamn för samtliga deltagare.
17:00 - Sista tid för minneskortavläsning och återlämnande av mätbräda.
19:00 - Afterfish slut. Förberedelser för finalmiddag och prisutdelning.
20:00 - Finalmiddag börjar. Begränsat antal platser.
21:15 - Prisutdelning för SM-vinnare, individuellt, längsta fisk, årets snackis.
21:25 - Prisutdelning för Sportfish Challenge - Sportfiskebranschens lagkamp
21:30 - Pub och efterfest.
02:00 - Pub stänger.
SLUT FÖR DENNA FINAL



Övrigt under finalen

Sportfish Masters shop - säljer tröja, bete / specialare inför nästa säsong
JW Lures - visar nya beten
Mojo Boats - visar båtar med specialerbjudanden
Båt & Trailer - visar trailers av riktigt hög kvalitet
Sportfiskarna - snackar medlemskap och säljer tröjor och mössor

KVALADE TEAM  

Team PFC2#1
Conny Sveijer
Per Hyenstrand
Joakim Malmström
team fish on#2
tomas nyberg
mattias thoren
christer bengtsson
Den onde, den gode, den fule#3
Mikael Udéhn
Markus Udéhn
Anton Berglund
team hallarum#4
Ola Kråksberg
Tommy Pettersson
The Fellows...#5
Magnus Davidsson
Mikael Sandberg
Suomela.se#6
Pierre Westin
Tommy Suomela
Patrick Holmström
Skarvfritt#7
Thomas Eriksson
Peder Norberg
Peter Puhakka
Team Ett Gäddra Liv#8
Christoffer Larsson
Bo Larsson
Eric Lewenhaupt
Team Uptracer#9
Eric Dahlberg
Douglas Dahlberg
Alexander Gustafson
Team Karlstad Fiske & Fritid#10
Robin Andersson
Daniel Warg
Team G11#11
Martin Odenhäll
Tomas Trollregn
Kent Sundin
Pike On Fly#12
Robin Nödbak
Tommy Redenkvist
Team MSF#13
Henrik Nilsson
Fredrik magnusson
Benny Hamlet
Team Bengtsson#14
Richard Kullmer
Christan Fridh
Elias Andersson
TEAM Slan 2#15
Mikael Alm
Johan Öhman
Karl Cederblad
Team Highland Predators#16
Tommy Eriksson
Fredrik Svärd
Snape Extraction#17
Rasmus Lindblad
Robin Höglander
Kim (Asplövet) Loob Almbratt
TEAM GÖTA ÄLV#18
Fredrik Aremyr
Jarmo Kuisma
Tero Paakki
Team Tajtlajn#19
Robert theil
Anders Johansson
Andreas Kalmlund
Sportfiskebutiken Tajtlajn#20
Andreas Mattson
Christian Mattsson
Daniel Eriksson
Team Mojoboats West#21
Rasmus Ljungqvist
Arne Zachrisson
Jonathan Holmström
TEAM MOPIKE/KLINTEBACK#22
Oskar Wilnersson
Kristoffer Klinteback
Jens Klinteback
Gäddstaun 1#23
Viktor Moberg
Jesper Larsen
Karlskrona Marin#24
Johan svensson
Ove Rickardsson
Nils andersson
Gäddstaun (2)#25
Tobias Petersson
Jimmie Törnström
Team Karlstad Fiske & Fritid 2#26
Robin Andersson
Mattias Epperlein
Jonatan Westlund
Team SÅINIVASSEN#27
Krister Lundgren
Dennis Holmberg
Joakim Mörtzell
predatorfiske.se#28
Anders Thomasson
Martin Hansson
Tim Hartler
FC Fishing#29
Fredrik Klingstål
Conny Berg
Gösta Skog
Team Slirbroms#30
Måns Adler
Hannes Ahlgren
Team Husky#31
Kim Fogelberg
Victor Ekström
Team Bösgädda#32
Emil Didriksson Heinänen
Alexander Nielsen Tejned
Johan Olausson
Vgd pike performance#33
Fredrik Stålknapp
Joakim Svenningsson
Daniel nordquist
Team KFT#34
Ludvig Johansson
Kevin Nilsson
Fiskejunkies#35
Fredrik Gren
Joel Lagerqvist
Conny Mohlin
Italion stallions#36
Christian Hillgren
Henrik Mazzanti
Anders Lif
Mojoboats-Oldtimers#37
Kenneth Karlsson
Fredde Bolin
Göran Ekstrand
Team Jerky#38
Sebastian Dareskog
Erik Brusbäck
Kim Erikson
Team Tre Krokar 2#39
Rickard Edvinsson
Andreas Peterson
Mikael Westerberg
Team Berras#40
Curre Avasjö
Ivar Gustavsson
Team Ett Gäddra Liv 2#41
Christoffer Larsson
Bo Larsson
Niklas Larsson
Gothia Pike 3#42
Joni Lindqvist
Dennis Grube
Rikard Hallström
Mälaren Lures 1#43
Magnus Ström
Fredrik Ohlsson
TEAM AL#44
Alexander Ek
Linus Almqvist
GefleProfish.se Team3#45
Freddie Nurmi
Bo Eliasson
Per Noreen
Fanatic Jerkers#46
Christian Chippe Jansson
Esko Lautensack
Gunnar Gustafsson
Team GTC / mangesfiske.se#47
Christer Olsson
Göran Hjelm
Magnus Anegrund
Team Mälardalens sportfiske#48
Clas Ericsson
Mattias Sunefjord
Jussi Rosvall
Team taskmört#49
patrik virenius
krister berggren
kristoffer oleg jotorp
byfånar#50
Alex Jansson
Johan Tygesén
PFC 1#51
Fredrik Svensson
Jörgen Svensson
Johan Persson
Team Raubtier#52
Peter Idås
Joakim Wedemo
TPT#53
Ted Grönlund
Peter Frank
Tomas Elmnert
Team Pulvermos#54
Victor Kniif
Victor Jönsson
Team Mörtfödd#55
Mikael Wahlberg
Christian Mulari
Fredrik Wikström
Gothia Pike 4#56
Joni Lindqvist
Rikard Hallström
John Hedin
Övrigt Avfalls Fiskesektion#57
Rickard Brink
Fredrik Brink
Ola Andersson
Söder Sportfiske#58
Lasse Lano Norgren
Micke Nilsson
Henke Sandahl
Den gode, den onde, den fule#59
Mikael Udéhn
Anton Berglund
Håkan Nordberg
Sportfish Basterds#60
Markus Udéhn
Björn Enenge
Håkan Jernehov
Ekerö PikeBoys#61
Fredrik Näslund
Thomas Ålander
Mattias Ekström
Team Svärdfisk 2#62
Pontus Svärd
Pekka Svärd
Filip Johansson
Team Fishbone 2#63
Jussi Rosvall
Patric Lindblom
Rickard Eckebring
Bitter#64
Rasmus Lindblad
Kim "Asplövet" Loob Almbratt
TEAM RILLE HOT SUGAR#65
Rikard Sundvall
Håkan Grahn
Conny Friman
Savage Gear SWE#66
Patrik Carlsson
Lasse Karlsson
Ulf Wallin
WEZZLAN#67
Johan Jansson
Fredric Henriksson
Lurehunter&son#68
Eitan Ben-Yaacov
Noam E.
Smells fishy#69
Billy Lindqvist
Magnus Söderberg
Mattias Hell
Team Tre Krokar 3#70
Erik Antonsson
Jonathan Leding
Robin Sjöstedt
Team PFC#71
Conny Sveijer
Per Hyenstrand
Fredrik Svensson
Team HappyAngler 2 (final)#72
Jani Markuksela
Thomas Thörnberg
Team Gedda#73
Roger Hellström
Peter Hultenius
TEAM SLAN 2#74
Mikael Alm
Johan Öhman
Karl Cederblad
Den gode den fule#75
Mikael Udéhn
Anton Berglund
Team Bore#76
Andreas Dahlquist
Mattias Karlsson
SPORTFISH / Team Rispect#77
Patrick"Persa"Persson
Roger"Thellan"Thelander
Team Tre Krokar 4#78
Erik Antonsson
Fredrik Karlsson
Robin Sjöstedt
Esox Venator#79
Niklas Höög
Viktor Larsson
Mattias Granlund
The Mojo Boats 2#80
Jonas Karlsson
Robert Bertrand
Stefan Rudberg
Team Armagäddon 1#81
Nicklas Hilmersson
Sisse Strand
Tomasz Andersson
Team Armagäddon 2#82
Andreas Nilsson
Henric Sandeen
Team Löjrom#83
Jerry Petersson
Hampus Westin
Conny Lövgren
Gäddstaun (3)#84
Tobias petersson
Viktor axelsson
Jimmie Törnström
Team Mouse#85
Tony Andersson
Andreas Andersson
TEAM MOPIKÉ#86
Oskar Wilnersson
Mikael Abrahamsson
Kristoffer Klinteback
Team Tourettes#87
Henrik Andersson
Simon andersson
Nybban pikers 3#88
Josef Algotsson
Safet Vinca
Team Mojoboats#89
Tobias Franstam
Christan Robersson
Anders Ohlin
TEAM ESOXARNA#90
Jörgen Karlsson
Ingmar Svensson
Team Tre Krokar#91
Erik Antonsson
Rickard Edvinsson
Michael Boström
Team Karlskronafiske#92
Viktor Vestergård
Håkan Björk
Willy Björk
Nybban Pikers 1#93
Conny Edenstrand
Verdi Vinca
Jack & Ebb#94
Anders Mortier
Martin Stålhammar
Team Syltrygg#95
Erik Rehn
Andreas Jakobsson
Team Galtarna#96
Magnus Olsen
Marcus Abrahamsson
GefleProfish.se Team1#97
Anders Westring
Mattias Forsberg
Jonas Byman
Team Mix Fishing#98
Pelle Johansson
Hugo Juhlin
OutbackFishing.se#99
Lars Ljunggren
Fredrik Stjernholm
Andreas Frans
Team Driftwood 1#100
Christopher Ehnemark
Daniel Ehnemark
Andreas Cambrand
GefleProfish.se Team2#101
Nicklas Elffors
Niclas Otter
Tobias Velander
Team Red Tiger#102
Robert Lilja
Mark Holegård
Team DeKis#103
Daniel Mickelsson
Kalle Stenhammar
Team Ace Of Pikes#104
Robin Lindberg
Sebastian Åkerman
Johan Eriksson
Team JW Lures#105
Daniel Granholm
Erik Andersson
TEAM HAUKI#106
jari halkonen
henrik östman
Daniel Beausang
BoC Fishing#107
Mikael Öberg
Hans Djupsjöbacka
Team Slips#108
Magnus Holtmar
Rasmus Grebacken
Team Tail/Ribatex#109
Jonas Lilja
Richard Richardsson
Michael Evans
TEAM KNICKEDICKERNA#110
Robin Klintefalk
Juha Kaukonen
Team Berzerk 1#111
Marcus Östhem
kristoffer Sigurdsson
Team Armagäddon#112
Niklas Hilmersson
Andreas Nilsson
Christian "sisse" Strand
Team Pikenuts/Fiskenyheter#113
Niclas Lahti
Tim Sörensen
Egron Nilsson
Team Pike Error#114
Andreas Malm
Anders Gårdlöv
Nybban Pikers 4#115
Stefan Svensson
Jesper Svensson
Verdi Vinca
Munterjerkarna#116
Martin Udd
Johan Udd
Mikael Lindqvist
Team Pike Busters#117
Dennis Zetterberg
Mickael Nilsson
Petter Lindström
Team - SÅINIVASSEN#118
Krister Lundgren
Dennis Holmberg
Team Lusox#119
Patrik Pihl
Christian Nilsson
Team Von Gedda of Baltik Heroes#120
Roger Hellström
Thomas Björklund
Mattias Jansson
Team Mojoboats Featuring Mo Pikes#121
Anders Ohlin
Oskar Wilnersson
Söderssportfiske 1#122
Lasse Lano Norgren
Micke Nilsson
Rille Sundvall
Team 2 Glada ft. Colving#123
David Jansson
Daniel Isaksson
Mikael Colving
Team Brochet#124
Göran Filipsson
Thomas Classon
Lars Berglund
Team Mojoboats/Lowrance#125
Tobias Fränstam
Alexander Neidestam
Team Byfåne#126
Fredrik Persson
Alexander Johnson
Björn Persson
CWC Fishing Team#127
Danne Ericsson
Vassmackan Finnen Ögren
Håkan BB Blomgren
Team Enköpings Predatorfiskeklubb#128
Daniel granholm
Hugo juhlin
Joachim Gustafson
Team Pilot#129
Josef Pilot
Joel Pilot
Team Shit i Helvetet!#130
Lill-Lasse Bergström
Sebastiaan Makkinje
Andreas Utte Elveberg
Team Happy Angler#131
Kristian Keskitalo
Tuomas Hutri
Antti Heinonen
Den onde, den gode, den fule 2#132
Mikael Udéhn
Anton Berglund
Björn Enenge
Gothia Pike#133
Joni Lindqvist
John Hedin
TEAM WEZZLAN#134
Johan Jansson
Fredric Henriksson
Team Rispect Sweden#135
Patrik "Persa" Persson
Roger "Thellan" Thelander
Robban "Morsan" Andersson
Newbridge Fishing Team 2#136
Marcus Jansson
John Karlsson
MAD-Fishing#137
Mikael Andersson
Mats Brandin
Daniel Andersson
TEAM SLAN#138
Mikael Alm
Johan Öhman
{js_onload}