Resultat

Finalresultat för Happy Angler Sportfish Masters / Gädd-SM 2014

Team: fem längsta fiskarna

1Armagäddon 1342 cm
2Team Wezzlan332 cm
3Gothia Pike v4317 cm
4Piky Germany312 cm
5Team Mouse306 cm
6Team Stöt304 cm
7Pikehunt.se297 cm
8Carlstad Pike United292 cm
9Lowrance / Mojoboats283 cm
10Team Galtarna281 cm
11Team G11 v1.0262 cm
12Team DEA 2237 cm
13Team Serenity230 cm
14Esox Lucifers211 cm
15Team Ace Of Pikes197 cm
16JMV192 cm
17Team Gäddtugg189 cm
18Team Farleden Oskarshamn187 cm
19Den Onde, Den Gode, Den Fule186 cm
20Team Bäver, Alingsås Fishingteam185 cm
21Team Pilot / Happy Angler181 cm
22Team Fish On 4175 cm
23Italion Stalion160 cm
24Lakeland Fishing154 cm
25Pike Error153 cm
26Fiskejunkies147 cm
27Team Strömvalls Sportfiske128 cm
28Tajtlajn124 cm
29Team Slan120 cm
30Tajtlajn 15+117 cm
31Esox Ramazotti116 cm
Team Happy Angler116 cm
32Wolfyard Pikers 3114 cm
33CWC Fishing Team113 cm
34Team Fish On109 cm
35Team JMJ102 cm
36Inferno Fishingteam93 cm
37Team Knut78 cm
Team Tapp78 cm
38Team Camp Anten66 cm
Team Wolfcreek Lures66 cm
39Team MAK65 cm
40Gothia Pike64 cm
Team HGF64 cm
41Unicorn And Pike Hunters63 cm
42Team MSF v162 cm
43Team Happy Anglers61 cm
44Sportfiskebutiken Tajtlajn60 cm
45Swe Predator Fishing Team59 cm
46Team DEA58 cm
Team LHB58 cm
47Smells Fishy57 cm
Team Triss57 cm
48Team Driftwood56 cm
49FC Fishing55 cm
/ J55 cm
50Team Pikadorerna54 cm
Team Tre Krokar 54 cm
51Team Rispect Sweden / Innovative Lures53 cm

Individuellt: tre längsta fiskarna

1Petter PerssonTeam Stöt242 cm
2Johan JanssonTeam Wezzlan209 cm
3Björn WendlandPiky Germany193 cm
4Mattias FranssonJMV192 cm
5Andreas AnderssonTeam Mouse189 cm
6Mikael UdéhnDen Onde, Den Gode, Den Fule186 cm
7Fredrik SöderbergTeam Bäver, Alingsås Fishingteam185 cm
8Rikard HallströmGothia Pike V4184 cm
9Tomasz AnderssonArmagäddon 1181 cm
10Per StenbergCarlstad Pike United180 cm
11Werner WendlandPiky Germany177 cm
12Mattias EpperleinTeam Fish On 4175 cm
13Tobias FränstamLowrance / Mojoboats173 cm
14Magnus OlsenTeam Galtarna167 cm
15Peter JohanssonLakeland Fishing154 cm
16Andreas MalmPike Error153 cm
17Håkan JernehovEsox Lucifers147 cm
18Christian StrandArmagäddon 1135 cm
Nicklas HilmerssonArmagäddon 1135 cm
19Dennis GrubeGothia Pike V4133 cm
20Andreas IvarssonTeam Farleden Oskarshamn132 cm
21Hampus WestergrenTeam Pilot / Happy Angler129 cm
22Roger LenfferTeam Gäddtugg127 cm
23Johan ErikssonTeam Ace Of Pikes126 cm
24Robert TheilTajtlajn124 cm
25Kristoffer SamuelssonTeam DEA 2120 cm
Mikael AlmTeam Slan120 cm
26Tomas TrollregnTeam G11 v1.0119 cm
27Erik BörjessonTajtlajn 15+117 cm
Mattias DahlqvistTeam DEA 2117 cm
28Antti HeinonenTeam Happy Angler116 cm
Jakob AnderssonEsox Ramazotti116 cm
Johan FranssonPikehunt.se116 cm
29Jimmi JohanssonPikehunt.se115 cm
Johan LarssonTeam Serenity115 cm
Kristian RohrTeam Serenity115 cm
30Roberg SchröderWolfyard Pikers 3114 cm
31Johan OlssonTeam JMJ102 cm
32Henrik MazzantiItalion Stalion99 cm
33Anders NilssonInferno Fishingteam93 cm
34Martin OdenhällTeam G11 v1.082 cm
35Fredrik GrenFiskejunkies81 cm
36David ÖdmarkTeam Knut78 cm
Rikard MagnussonTeam Tapp78 cm
37Mathias BergendalTeam Strömvalls Sportfiske76 cm
38Sebastian ÅkermanTeam Ace Of Pikes71 cm
39Axel KvistPikehunt.se66 cm
Daniel WijkTeam Wolfcreek Lures66 cm
Fredrik LarssonTeam Camp Anten66 cm
Johan NyströmFiskejunkies66 cm
40Morgan LindblomTeam MAK65 cm
41Björn EnengeEsox Lucifers64 cm
John HedinGothia Pike64 cm
Marcus AbrahamsonTeam Galtarna64 cm
Oliver ÖstTeam HGF64 cm
42Mattias UppalaUnicorn And Pike Hunters63 cm
43Benny HamletTeam MSF v162 cm
Ricard BerndtsonTeam Gäddtugg62 cm
44Christian HillgrenItalion Stalion61 cm
Johan LöfströmCWC Fishing Team61 cm
Kent SundinTeam G11 v1.061 cm
Ronnie AfzeliusTeam Happy Anglers61 cm
45Fredrik LindellSportfiskebutiken Tajtlajn60 cm
Jimmy PlateTeam Wezzlan60 cm
46Rickard JonssonLowrance / Mojoboats59 cm
Tomas AnderssonTeam Fish On59 cm
Torbjörn SvenssonSwe Predator Fishing Team59 cm
47Bobby WaltherTeam LHB58 cm
Daniel ErikssonTeam DEA58 cm
Johan HolmbergCarlstad Pike United58 cm
48Joakim BerglundTeam Triss57 cm
Magnus SöderbergSmells Fishy57 cm
49Daniel EhnemarkTeam Driftwood56 cm
50Conny BergFC Fishing55 cm
Fredrik Bjur/ J55 cm
Tommy PetterssonTeam Farleden Oskarshamn55 cm
51Erik AntonssonTeam Tre Krokar54 cm
Olof RothTeam Pikadorerna54 cm
52Arne AlfonsTeam Rispect Sweden / Innovative Lures53 cm
53Christoffer BlomTeam Strömvalls Sportfiske52 cm
Joel PilotTeam Pilot / Happy Angler52 cm
Jon PerssonCWC Fishing Team52 cm
54Mathias ThorénTeam Fish On50 cm

Längsta fisk

Finalens längsta fisk är 112 cm och togs kl 09:13:05 av Petter Persson i Team Stöt

KVALIFICERADE TEAM  

Italion stalions#1
Christian Hillgren
Henrik Mazzanti
Anders Lif
Smells Fishy#2
Billy Lindqvist
Magnus Söderberg
Mattias Hell
Den onde, den gode, den fule 2#3
Mikael Udehn
Markus Udehn
Håkan Nordberg
TEAM SLAN#4
Mikael Alm
Johan Öhman
Karl Cederblad
Wolfyard Pikers#5
Joakim Mörtzell
Dennis Holmberg
Robert Schröder
Team Sniptia#6
Conny Lövgren
Simon Mikkelsen
Fredrik Johansson
Team Herrhagen#7
Joakim Nyrén
Peter Uppström
Team ExtremeZ#8
Måns Adler
Klas Alenvret
Björn Östman
Team Totalfiske#9
Magnus Malmgren
Henrik Malmgren
Mathias Nemback
Övrigt Avfalls Fiskesektion#10
Rickard Brink
Fredrik Brink
Ola Andersson
Team Rispect Sweden / Innovative Lures#11
Patrick Persson
Roger Thelander
Arne Alfons
Team BBB "Bengan Betalar Båten"#12
Joel Tenghamn
Emil Persson
Anton Adler
Gädda#13
Jakob Karlsson
Sebastian Åkesson
Team Snapphanes#14
Jesper Larsen
Viktor Moberg
Martin Stålhammar
Team Mopike#15
Oskar Wilnersson
Mikael Abrahamsson
team hallarum#16
Ola Kråksberg
Tommy Pettersson
UNICORN AND PIKE HUNTERS#17
Viktor Axelsson
Mattias Uppala
Viktor Ohls
TEAM ESOXARNA#18
Jörgen Karlsson
Ingmar Svensson
Trossö FiskeTeam#19
Jonas Eriksson
Jonas Hedberg
Team Wolfcreek Lures#20
Jimmy Hallberg
Daniel Wijk
Team Gäddstaun#21
Tobias Petersson
Jimmie Törnström
Peter Ståhl
Team Mortelpickarna#22
Micke jacobsson
Daniel andersson
Team Karlskronafiske#23
Håkan Björk
Viktor Vestergård
Martin Sölvelid
team jimjuhallicks#24
Henrik Andersson
Simon Andersson
Team A2S#25
Alexander Eng Stensson
Sebastian Abrahamsson
Sebastian Johansson
Team Gäddfjäll#26
Börje Petersson
Roger Klase
Team Galtarna#27
Magnus Olsen
Marcus Abrahamsson
Söder Sportfiske 1#28
Henrik Sandahl
Lars Norgren
Mikael Nilsson
Gefle Profish Team 2#29
Anders westring
Mattias Forsberg
Jonas Byman
Suomela.se#30
Tommy Suomela
Pierre Westin
Patrick Holmström
Cwc Fishing Team#31
Jon Persson
Johan Löfström
Team Triss#32
Joakim Berglund
Henrik Salomonsson
Anton Engelmark
Team Mörtfödd#33
Mikael Wahlberg
Christian Mulari
Fredrik Wikström
Pike Error#34
Andreas Malm
Mattias Eriksson
Kristian Johansson
Team Outfishers#35
Håkan Lundin
Christian Sylvander
Team Farleden Oskarshamn#36
Andreas Ivarsson
Tommy Pettersson
Benny Bredhammar
Team Pikadorerna#37
Anders Gårdlöv
Olof Roth
Fredrik Ingemansson
Armagäddon 1#38
Nicklas Hilmersson
Christian Strand
Tomasz Andersson
Carlstad Pike United#39
Johan Holmberg
Per Stenberg
Esox Ramazzotti#40
Jakob Andersson
Linus Storm
Team Anseto#41
Anders Forsberg
Sebastian Wiman
Tommy Blixt
Team Happy Angler#42
Kristian Keskitalo
Tuomas Hutri
Antti Heinonen
Team Pilot/Happy Angler#43
Josef Pilot
Joel Pilot
Hampus Westergren
Team Lowrance/Mojoboats#44
Tobias Fränstam
Rikard Jonsson
Team Ace Of Pikes#45
Robin Lindberg
Sebastian Åkerman
Johan Eriksson
Team Snipers#46
Johan Palmqvist
Claes Berg
Håkan Berg
Team Piky Germany#47
Fredrik Röing
Werner Wendland
Björn Wendland
Team Roland#48
Kaj Sjöberg
Roger Pettersson
Team Gäddhäng#49
Andreas Gustafsson
Nicklas Larsson
Stellan Jakobsson
Lag Myrby#50
Peter Idås
Joakim Wedemo
Gefleprofish Team4#51
Robin Wikström
Tim Eriksson
Team G11#52
Tomas Trollregn
Martin Odenhäll
Johan Olsson
Team Jerkoffz#53
Andreas Ekström
Joacim Näslund
Team Tok/skenejärn#54
Christoffer Heurlin
Johan Kellen
Wolfyard Pikers 2#55
Robert Schröder
Joakim Mörtzell
Johan Reise
Deepbay-ff#56
Joakim Jonsson
Simon Bergman
Johannes Sjöstedt
Team Hemlunda Fishing#57
John Petzäll
Eric Lundgren
Johan Berg
Team Wildmarksshopen#58
Nils Gillberg
Kimmo Korpi
Tomas Andersson
Team Minkarna#59
Folke Andersson
Ture Nilsson
Tony Lundh
Team Msf V1#60
Fredrik Magnusson
Benny Hamlet
Henrik Nilsson
Team Fish On 2#61
Christer Bengtson
Tomas Anderson
Team Dea 2#62
Mattias Dahlqvist
Kristoffer Samuelsson
Den Onde, Den Gode, Den Fule#63
Mikael Udéhn
Markus Udéhn
Anton Berglund
LAG MED DRAG#64
Simon Vestergaard
Kristofer Vestergaard
Conrad Schacher
3angler#65
Björn Sivedal
Erik Sivedal
Joel Sivedal
Lakeland Fishing#66
Pontus Svärd
Peter Johansson
Team Gäddtugg#67
Ricard Berndtson
Roger Lenffer
Huskvarna Fishing Team#68
Tomas Svenberg
Jocke Berglund
Joel Ansorge
Fiskejunkies#69
Fredrik Gren
Joel Lagerqvist
Johan Nyström
Team Monster#70
Jens Klinteback
Bjarne Klinteback
Team Hjälmarskräcken#71
Richard Berg
Johannes Fasth
Team What A Take#72
Jan Lundgren
Andres Alsterbring
Christoffer Bångö
Fc Fishing#73
Fredrik Klingstål
Conny Berg
Gösta Skogh
Team Noll Koll#74
Martin Unbeck
Johan Fältskog
Jesper Tagesson
Team Serenity#75
Kristian Rohr
Johan Larsson
Team Pikemeister#76
Dennis Hermansson
John Schedrin
Inferno Fishingteam#77
Jon Olsson
Johan Stark
Anders Nilsson
Tre M#78
Mikael Mikaelsson
Mikael Sundqvist
Mattias Nilsson
Team Knut#79
David Ödmark
Rasmus Sjölander
Cfc#80
Johan Sjölén
Emil Sjöberg
Pontus Geijer
Team Stöt#81
Petter Persson
Tony Olsson
Erik Lundqvist
Wolfyard Pikers 3#82
Robert Schröder
Johan Reise
Dennis Holmberg
Team Camp Anten#83
Magnus Olsson
Fredrik Larsson
Joel Waje
Jmv#84
Mattias Fransson
Gunnar Zackrisson
Team Göta Älv#85
Fredrik Aremyr
Jarmo Kuisma
Tero Paakki
Team Tre Krokar#86
Rickard Edvinsson
Erik Antonsson
Team DEA#87
Daniel Eriksson
Björn Andersson
Pauline Pinola
Tajtlajn#88
Anders Johansson
Robert Theil
Andreas Kalmlund
Elinas Pajkar#89
Elina Olsson
Robin Sjöstedt
Max Ringström
Esox Lucifers#90
Håkan Nordberg
Håkan Jernehov
Björn Enenge
Tajtlajn 15+#91
Andreas Mattson
Erik Börjesson
Niclas Carlsson
Team G11 Ver.1.0#92
Martin Odenhäll
Tomas Trollregn
Kent Sundin
Team Wezzlan#93
Johan Jansson
Fredric Henriksson
Jimmy Plate
Team Bösgädda#94
Emil Didriksson Heinänen
Alexander Nielsen Tejned
Johan Olausson
Gothia Pike V4#95
Dennis Grube
Rikard Hallström
/J#96
Joacim Svensson
Fredrik Bjur
Niclas Svensson
Team Strömvalls#97
Christoffer Blom
Mathias Bergendahl
Team Pike Up Artists#98
Rasmus Lindblad
Vilhelm Edensvärd
Team Bäver, Alingsås Fishingteam#99
Fredrik Söderberg
Joakim Pinola
Team Mouse#100
Tony Andersson
Andreas Andersson
Team Bäver, Alingsås Fishingteam#101
Joakim Pinola
Fredrik Söderberg
Team Jmj#102
Johan Olsson
Jakob Svensson
Mikael Andersson
Elinas Pajkar 2#103
Elina Olsson
Robin Sjöstedt
David Olsson
Swe Predator Fishing Team#104
Roger Svensson
Torbjörn Svensson
Jonas Westlund
Team Mak#105
Morgan Lindblom
Anders Nilsson
Kristian Nilsson
Predator Piscator#106
Fredrik Karlsson
Christian Lilja
Erik Jonasson
Sportfiskebutiken Tajtlajn#107
Christian Mattsson
Madelene Karlsson
Fredrik Lindell
Team Fish On 4#108
Tomas Nyberg
Johan Åkesson
Mattias Epperlein
Pikehunt.se#109
Johan Fransson
Jimmi Johansson
Axel Kvist
Team El-ge Predators#110
Predrag Colic
Dejan Colic
Andreas Marcusson
Team Driftwood#111
Christopher Ehnemark
Daniel Ehnemark
Andreas Cambrand
Team Fish On 1#112
Tomas Nyberg
Johan Åkesson
Team Fish On#113
Mathias Thoren
Christer Bengtson
Tomas Anderson
Mixed Tackles#114
Roger Gaardsdal
Nebojsa Djordevic
Team Tapp#115
David Roy
Rikard Magnusson
John Gustavsson
Fishing Svenningsson#116
Peter Svenningsson
Neo Svenningsson
Pikestyrkan#117
Linus Almqvist
Patrik Amundsen
Od+#118
Hugo Lisjö
Alexander Neidestam
Team Mojo Plan B#119
Erik Ohlsson
Christian Ericsson
Team Happy Anglers#120
Ronnie Afzelius
Mikael Flodman
Team Top Predator Fin#121
Jani Markuksela
Tommi Keskinen
Gothia Pike#122
Joni Lindqvist
John Hedin
Team Hgf#123
Oliver öst
Fabian Jansson
Christoffer Holmqvists
Pikenroll#124
Jonathan Karlsson
Johan Sundell
Nicklas Eriksson
Team Lhb#125
Bobby Walther
Mattias Hedström
Tobias Lindgren
Team Tp Fishing#126
Tomas Modig
Johan Holtari
Martin Dahlin
 
Totalt 331 deltagare