Prisbord

Prisbord SM-kval

Alla kval-prisbord sammanställs av värd/värdbutik och varierar från ort till ort underförstått att den stora vinsten i finalen är, förutom prisbordet, äran att koras till vinnare av Sportfish Masters 2015 samt Svenska Mästare i Gäddfiske 2015.

När vi får information från värd/värdbutik om det lokala prisbordet så uppdateras den här sidan.

Eventuell vinstskatt betalas av vinnaren.

Längsta fisk på varje kval får en ABU Garcia Ambassadeur 5601 Jerk




Prisbord SM-final

Linder Sportsman 445 Catch på en Variant OCEAN 750 trailer.

SM-kvalet arrangeras i samarbete med

ANMÄLDA TEAM  

Team Linköpikers#1
Hannes Fock
Kristoffer Segerström
Jakob Gustafsson
Team Biggest#2
Niclas Svenningsson
Niklas Lundqvist
Erik Petersson
Team Quintrex#3
Fredrik Igelström
Gustav Helqvist
Markus Sjöstrand
Team Al-Pikebaits#4
Andreas Ljungblad
Albin Lindqvist
Fc Fishing#5
Fredrik Klingstål
Conny Berg
Gösta Skogh
Team Klan#6
Tobias Andreen
Emma Klasson
Team Vgd Predator 2#7
Robin Gräsman
Joakim Svenningsson
Henrik Svensson
Team Jerkoffz#8
Andreas Ekström
Kristoffer Samuelson
Big Fish Hookers#9
Carl-johan Carmling
Daniel Kåhlin
Viktor Andersson
Team Ett Gäddra Liv/bengtssons#10
Christoffer Larsson
Bo Larsson
Christian Fridh
Team Fiskelagret#11
Kristian Rohr
Fredrik Molteberg
Johan Larsson
Team Insjöhaj#12
Mattias Trofast
Jimmie Josefsson
Team Olas Sportfiske#13
Linus Wallberg
Joakim Edvardsson
Team Meat#14
Magnus Thorsson
Anton Midborg
Andreas Johansson
Team Fish On 3#15
Mathias Thoren
Tomas Andersson
Christer Bengtsson
Wolfyard Pikers#16
Robert Schröder
Johan Reise
Pontus Moverare
Vgd Predator#17
Fredrik Stålknapp
Daniel Norduist
Martin Pettersson
Team Pikemeister#18
Dennis Hermansson
John Schedrin
Fiskejunkies#19
Fredrik Gren
Joel Lagerkvist
Johan Nyström
Team Predatorligan#20
Fredrik Jonsson
Pierre Granberg
Mikael Söderqvist
Team Jovi Fishing#21
Jonathan Widegren
Viktor Isaksson
Team Ambassadeur#22
Robert Axelsson
Gert Wästlund
Team Nollkollgunki 2#23
Jonatan Danielsson
Patrick Trofast
August Lägervik
Gothia Pike#24
Joni Lindqvist
Jani Lauronen
John Hedin
Team Monster#25
Jens Klinteback
Bjarne Klinteback
Team Galant#26
Tobias Ekvall
Edvin Johansson
Freddy Torstensson
Team Bengtssons/predator#27
Richard Kullmer
Patrik Hansson
Team Dea#28
Daniel Eriksson
Kristoffer Klasson
Henrik Jensen
Holmer Lures#29
Josef Holmer
David Angeli
Team Nollkollgunki#30
Martin Unbeck
Adam Kämpe
Johan Fältskog
Hva Fishing Team#31
Joel Ansorge
Joakim Berglund
Tomas Svenberg
Lakeland Fishing 3#32
Pontus Svärd
Peter Johansson
David Gustafsson
Team Gäddhäng#33
Robert Gerhardsson
Rickard Lagerqvist
Per Gustafsson
Team Tre Krokar#34
Rickard Edvinsson
Erik Antonsson
Andreas Peterson
Team Ae#35
Alexander Gyllenhammar
Erik Hahn
Pickupen 1#36
Tommy Ljungeskog
Oskar Nord
Jesper Ljuneskog