Tid & plats

Tid & plats, Landsjön / Huskvarna 14 juni 2015

Deltävlingen startar kl 08:00 och avslutas klockan 16:00.

Detta innebär att ni måste vara på plats för deltagarmöte redan kl 07:45, och att vi försöker starta prisutdelningen runt 16:30 och sluta runt 17:00. Se eventuell information nedanför kartan för specifika detaljer för just detta kval.

Under tävlingsdagen ska samtliga deltagare kunna styrka medlemskap i Sportfiskarna för att inte bli diskvalificerade. Vi har tyvärr ingen möjlighet att ta emot nya medlemmar på plats, så se till att lösa detta i god tid innan start så ni inte riskerar att få hela teamet diskat.

Kontaktuppgifter Sportfish Masters:
Niclas Åhrman .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Båt får läggas i på annan plats än angiven ramp, men alla deltagare i teamet måste personligen vara med på deltagarmötet innan start. Efter starten tar ni er till er båt och påbörjar tävlingsmomentet.

Under deltagarmötet går vi igenom kontaktinformation och tider på infobladet samt hur man tar godkända fångstfoton mot mätbrädan. Glöm inte att dubbelkolla datum och tid i kameran.

Tävlingen går i Landsjön, värd är Kurres Fiskeshop

Tävlingsledningen
Ramp 1


Vi utgår från badet på Kaxholmen.

SM-kvalet arrangeras i samarbete med

ANMÄLDA TEAM  

Team Linköpikers#1
Hannes Fock
Kristoffer Segerström
Jakob Gustafsson
Team Biggest#2
Niclas Svenningsson
Niklas Lundqvist
Erik Petersson
Team Quintrex#3
Fredrik Igelström
Gustav Helqvist
Markus Sjöstrand
Team Al-Pikebaits#4
Andreas Ljungblad
Albin Lindqvist
Fc Fishing#5
Fredrik Klingstål
Conny Berg
Gösta Skogh
Team Klan#6
Tobias Andreen
Emma Klasson
Team Vgd Predator 2#7
Robin Gräsman
Joakim Svenningsson
Henrik Svensson
Team Jerkoffz#8
Andreas Ekström
Kristoffer Samuelson
Big Fish Hookers#9
Carl-johan Carmling
Daniel Kåhlin
Viktor Andersson
Team Ett Gäddra Liv/bengtssons#10
Christoffer Larsson
Bo Larsson
Christian Fridh
Team Fiskelagret#11
Kristian Rohr
Fredrik Molteberg
Johan Larsson
Team Insjöhaj#12
Mattias Trofast
Jimmie Josefsson
Team Olas Sportfiske#13
Linus Wallberg
Joakim Edvardsson
Team Meat#14
Magnus Thorsson
Anton Midborg
Andreas Johansson
Team Fish On 3#15
Mathias Thoren
Tomas Andersson
Christer Bengtsson
Wolfyard Pikers#16
Robert Schröder
Johan Reise
Pontus Moverare
Vgd Predator#17
Fredrik Stålknapp
Daniel Norduist
Martin Pettersson
Team Pikemeister#18
Dennis Hermansson
John Schedrin
Fiskejunkies#19
Fredrik Gren
Joel Lagerkvist
Johan Nyström
Team Predatorligan#20
Fredrik Jonsson
Pierre Granberg
Mikael Söderqvist
Team Jovi Fishing#21
Jonathan Widegren
Viktor Isaksson
Team Ambassadeur#22
Robert Axelsson
Gert Wästlund
Team Nollkollgunki 2#23
Jonatan Danielsson
Patrick Trofast
August Lägervik
Gothia Pike#24
Joni Lindqvist
Jani Lauronen
John Hedin
Team Monster#25
Jens Klinteback
Bjarne Klinteback
Team Galant#26
Tobias Ekvall
Edvin Johansson
Freddy Torstensson
Team Bengtssons/predator#27
Richard Kullmer
Patrik Hansson
Team Dea#28
Daniel Eriksson
Kristoffer Klasson
Henrik Jensen
Holmer Lures#29
Josef Holmer
David Angeli
Team Nollkollgunki#30
Martin Unbeck
Adam Kämpe
Johan Fältskog
Hva Fishing Team#31
Joel Ansorge
Joakim Berglund
Tomas Svenberg
Lakeland Fishing 3#32
Pontus Svärd
Peter Johansson
David Gustafsson
Team Gäddhäng#33
Robert Gerhardsson
Rickard Lagerqvist
Per Gustafsson
Team Tre Krokar#34
Rickard Edvinsson
Erik Antonsson
Andreas Peterson
Team Ae#35
Alexander Gyllenhammar
Erik Hahn
Pickupen 1#36
Tommy Ljungeskog
Oskar Nord
Jesper Ljuneskog