Topplistan 2015

Topplistan 2015

Under säsongen räknas teamens centimeterresultat automatiskt ihop till en topplista.
Detta gäller bara det registrerade resultatet med minimått enligt tävlingsreglerna.

Lag på plats 1-3 får både wildcard (om dom inte kvalat) och fritt deltagande i finalen.

# Team Totalt
1 Team Fish On 3 1639
2 TEAM MOJOBOATS SOUTH 1518
3 Team Tre Krokar 1311
4 Den onde, den gode den fule 1043
5 Team Högervev Extended 920
6 Wolfyard Pikers 2 864
7 Pike Error 823
8 Team Fiskelagret 698
9 Team DEA 1 690
10 Smells fishy 672
11 JMV 657
12 FC Fishing 655
13 team fish on 587
14 Team klan 522
15 Team Jo-Tho 485
16 Lag Med Drag 479
17 Team Lusox 478
18 TEAM SLAN 474
19 VGD Predator 473
20 HR 469
21 Team TP 446
22 Eastfield Sthlm 434
23 Gäddfabriken X3M 433
24 HVA Fishing Team 433
25 Team Tupu Hupu Lupu 432
26 Team Piketen 431
27 Unicorn & pike hunters 427
28 Kalmarsundsportfiske 3 426
29 Pikestyrkan 426
30 Slaghöken 424
31 Team Linköpikers 424
32 Team Osams 422
33 Team Regalis 418
34 team armagäddon 2 416
35 Team Glada Braxen 2 416
36 Team Karlskronafiske 412
37 Båt & Fiske team 2 410
38 Super-Mush 409
39 Team Biggest 405
40 Team Under-Ytan 404
41 Team Mojoboat Åland 404
42 TrossöFiskeTeam 404
43 Team Tyngre 404
44 Northern Angler 403
45 Team Flog Lures 402
46 Team Helan & Halvan /USC 402
47 Gäddfabriken PRO Team Spinn 400
48 Team Wolfcreek Lures 398
49 Fishing for fun 397
50 #yoloswag 396
51 Team Jimjuhallicks 396
52 Team Kaos 395
53 ABU/Mojoboats 394
54 Team DEA 394
55 Team MouseFishing 394
56 Team HGF 390
57 Team Farleden Oskarshamn 390
58 Team Armagäddon 1 389
59 Team Gynter 389
60 team hallarum 389
61 Gäddfabriken Pro Team 388
62 Team Gäddjollen 388
63 Team Fiskedask 2 387
64 Team NoName 386
65 Mosse Lures 385
66 Team Nimt 385
67 TN Lures & Nettel Baits 384
68 GÄDDA-A-TACK 382
69 Team blomgren 382
70 Team ojdo 380
71 Team Hobby&Fiske 380
72 Gädda 378
73 Silent pikehunters 377
74 Team Galant 377
75 Team Anatha 376
76 fiskpinne 375
77 Team Nixlax 375
78 Ostkustfiske 375
79 Virveln 374
80 Team Glupsk 374
81 Team stöt 373
82 size matters 373
83 team jordskepp 373
84 TEAM Pikeman and Robin joins Roach al Ghul 372
85 OutbackFishing 372
86 Team Westgear 372
87 CWC Fishing Team 1 372
88 Team Nilsson/Gersér 370
89 Esox Lucifers 369
90 Team Krongäddan 368
91 Predator Fishing Scandinavia Vit 368
92 TEAM GLADAGÄDDAN 367
93 Pike N Roll 365
94 TEAM PRO 364
95 Piky Germany 364
96 Team E22 363
97 SÖDER OM SÖDER 362
98 Waide Lures 2 360
99 SnippKingz 360
100 Team Dyngballarna 2 358
101 TEAM ESOXARNA 357
102 Aslf 357
103 Aztek Fishing Team 357
104 Spöknäckarna 356
105 TEAM LEECH 356
106 Folkhälsan på Ålands fiskekungar 355
107 ostkustfiske 2 354
108 TEAM 2 ENSTÖRINGAR OCH HAN DEN DÄR 354
109 Team FF 353
110 UNICORN AND PIKE HUNTERS 352
111 Team A2S 352
112 Team Skeppa Sportfiske 352
113 Småland Sportfiske 351
114 Wolfyard pikers 1 350
115 Team Bostorp 350
116 Team anatha2 349
117 Team Jokers 347
118 pattekast 347
119 Predator Fishing Scandinavia 347
120 Team No Plan B 346
121 Team två spön 345
122 Team Dragon/GTC 345
123 Mothugg 344
124 Gäddslipsarna 341
125 Flanell 341
126 Bleke 341
127 Mojoboats 340
128 Team Ett Gäddra Liv/Bengtssons 340
129 Team M.A.D Fishing 339
130 CWC Fishingteam 338
131 Team Plåtbyggarna 338
132 Team VGD Predator 2 337
133 Hardcorelures/Sportfiskecenter SkeneJärn 335
134 Team Pennybridge 333
135 Team Pikemeister 331
136 Kalmarsundsportfiske 2 330
137 WLK 329
138 Team Högervev 328
139 Team Lightvalley Pike 326
140 Team Snålvatten 325
141 Team MSF Bearded Wonders 324
142 Team Fiskefeber 323
143 Team Hugg Nurå, Söderhamn 323
144 TEAM DALARNASSPORTFISKE 323
145 Finnjävlar 321
146 Team GeniDrag 319
147 Mälardalens TK Fishing 319
148 Pikings 1 319
149 Pikealot 318
150 Big Fish Hookers 316
151 Team NollKollGunki 2 315
152 Gefleprofish team 99 314
153 Team MSF 2 308
154 Den onde den gode den fule 2 306
155 TEAM NOLLKOLLGUNKI 303
156 Team Vassdrag.se 302
157 Team Al-Pikebaits 302
158 Scand. LS 299
159 Team Fishingday 297
160 Team JMV/SLAN 297
161 Team JoDa 297
162 Team ACT#3 296
163 371 GROV 296
164 Team MoDy Dick 294
165 Team Tajtlajn 293
166 Team Camp Anten 293
167 Gäddai Masters 293
168 Fiskejunkies 292
169 Aztec Fishing Team 291
170 Team Gäddfärs 290
171 TEAM MB 286
172 Team Linde 286
173 Wolfyard Pikers 276
174 TEAM MFD 270
175 Team Rispect Sweden / Innovative Lures 2.0 269
176 Team Enviken 267
177 Team MMS 266
178 Gothia Pike Brun 264
179 Team ABU Garcia 263
180 Mixed tackles 263
181 team pannben 261
182 Team Haby 260
183 Gothia Pike Röd 259
184 Lakeland Fishing 4 258
185 Team sankte Pär 256
186 Team JMJ 254
187 Team Inc 245
188 ESOXARNA 244
189 Team Olas Sportfiske 239
190 Team Top Predator 231
191 Team Gäddhäng 226
192 Team Pikings 2 224
193 Team Catch & Release 222
194 Team Mojoboats/ADHD 221
195 Team Ambassadeur 220
196 Team Inc Fishing lag2 220
197 Hechtwaffe 217
198 Team Predator Piscator 216
199 Team M&R Deep Throat 214
200 Team Serigös 210
201 Team Rispect Sweden / Innovative lures 207
202 Team ACT Falun 206
203 Team Jerkoffz 206
204 Team Grisfest 201
205 Team Hartass 201
206 TPF/Esox Gear 197
207 Team Totalfiske 196
208 Dyngballarna1 194
209 team masdjävul 193
210 Team Arctic Pike 189
211 Team Keep it simple 186
212 GÄDD-A-TACK 2 183
213 Hillbilly Fishing Team 180
214 Wiggen fishing team 180
215 Lakeland Fishing 3 178
216 Pickupen 1 177
217 TEAM FISKEKUNGEN 170
218 Mojoboats owners 170
219 Team pike 161
220 Team JMV 161
221 No Pressure 155
222 team ae 155
223 Team Wezzlan 154
224 Swe Predator 2.0 152
225 Waide Lures 150
226 Tajtlajn 15+ 148
227 Gothia Pike 139
228 Team Fiskedask 138
229 Team Mörtfödd 138
230 SWE PREDATOR FISHING TEAM 138
231 team JOVI fishing 138
232 Brun 7 135
233 Sturkö pikes 133
234 2 fritidsfiskare 133
235 Team PPZ 133
236 team catch pike now 126
237 Övrigt Avfalls Fiskesektion 126
238 Team Parker 125
239 TEAM KRAKEN 125
240 Newbridge Fishing Team 122
241 Team Hobby&Fiske with Rookie 119
242 TEAM ENSTÖRINGARNA 117
243 Team Bengtssons/Predator 116
244 Team Predator/ Bengtssons / Gäddhäng 114
245 Team MSF 1 107
246 GEFLE PROFISH TEAM 2 106
247 TEAM HOOKERS 97
248 Gäddi Knights 96
249 TEAM DEA 2.5 95
250 Team Quintrex 94
251 Stammy Beach Fishing Society 90
252 Team Monster 85
253 Team Pikehunters 81
254 Suomela.se 81
255 SWE PREDATOR FISHINGTEAM 1 80
256 7cm navel! 80
257 Team Dyplin 79
258 Team Madame 78
259 Team Spirit 76
260 Team Blondie 76
261 Team Taikon 72
262 STAMMY BEACH FISHING SOCIETY 2 69
263 Team Insjöhaj 68
264 Team G11 ver. 2.0 68
265 Team Inc Fishing Lag1 67
266 Team Motor & Marin 1 64
267 team fish on 1 63
268 Team smells fishy 61
269 BPM 60
270 Båt & Fiske 1 60
271 MSK PPM 60
272 Team Tjackballe 59
273 Team PS 59
274 TEAM DEA 2 56
275 Team ELFT 54
276 Team Frogs1 54
277 Team Strömvalls Sportfiske 54
278 TEAM GÄDDNAPP 53
279 team fish on 2 50

SM-kvalet arrangeras i samarbete med

ANMÄLDA TEAM  

Team Linköpikers#1
Hannes Fock
Kristoffer Segerström
Jakob Gustafsson
Team Biggest#2
Niclas Svenningsson
Niklas Lundqvist
Erik Petersson
Team Quintrex#3
Fredrik Igelström
Gustav Helqvist
Markus Sjöstrand
Team Al-Pikebaits#4
Andreas Ljungblad
Albin Lindqvist
Fc Fishing#5
Fredrik Klingstål
Conny Berg
Gösta Skogh
Team Klan#6
Tobias Andreen
Emma Klasson
Team Vgd Predator 2#7
Robin Gräsman
Joakim Svenningsson
Henrik Svensson
Team Jerkoffz#8
Andreas Ekström
Kristoffer Samuelson
Big Fish Hookers#9
Carl-johan Carmling
Daniel Kåhlin
Viktor Andersson
Team Ett Gäddra Liv/bengtssons#10
Christoffer Larsson
Bo Larsson
Christian Fridh
Team Fiskelagret#11
Kristian Rohr
Fredrik Molteberg
Johan Larsson
Team Insjöhaj#12
Mattias Trofast
Jimmie Josefsson
Team Olas Sportfiske#13
Linus Wallberg
Joakim Edvardsson
Team Meat#14
Magnus Thorsson
Anton Midborg
Andreas Johansson
Team Fish On 3#15
Mathias Thoren
Tomas Andersson
Christer Bengtsson
Wolfyard Pikers#16
Robert Schröder
Johan Reise
Pontus Moverare
Vgd Predator#17
Fredrik Stålknapp
Daniel Norduist
Martin Pettersson
Team Pikemeister#18
Dennis Hermansson
John Schedrin
Fiskejunkies#19
Fredrik Gren
Joel Lagerkvist
Johan Nyström
Team Predatorligan#20
Fredrik Jonsson
Pierre Granberg
Mikael Söderqvist
Team Jovi Fishing#21
Jonathan Widegren
Viktor Isaksson
Team Ambassadeur#22
Robert Axelsson
Gert Wästlund
Team Nollkollgunki 2#23
Jonatan Danielsson
Patrick Trofast
August Lägervik
Gothia Pike#24
Joni Lindqvist
Jani Lauronen
John Hedin
Team Monster#25
Jens Klinteback
Bjarne Klinteback
Team Galant#26
Tobias Ekvall
Edvin Johansson
Freddy Torstensson
Team Bengtssons/predator#27
Richard Kullmer
Patrik Hansson
Team Dea#28
Daniel Eriksson
Kristoffer Klasson
Henrik Jensen
Holmer Lures#29
Josef Holmer
David Angeli
Team Nollkollgunki#30
Martin Unbeck
Adam Kämpe
Johan Fältskog
Hva Fishing Team#31
Joel Ansorge
Joakim Berglund
Tomas Svenberg
Lakeland Fishing 3#32
Pontus Svärd
Peter Johansson
David Gustafsson
Team Gäddhäng#33
Robert Gerhardsson
Rickard Lagerqvist
Per Gustafsson
Team Tre Krokar#34
Rickard Edvinsson
Erik Antonsson
Andreas Peterson
Team Ae#35
Alexander Gyllenhammar
Erik Hahn
Pickupen 1#36
Tommy Ljungeskog
Oskar Nord
Jesper Ljuneskog