Dagar : Timmar : Minuter : Sekunder
Team / Deltagare / Snitt

Nyheter

Finalvideon!

Publicerades kl 20:52 | 2016-10-23.

Klicka för att läsa mer

RESULTAT 2016!

Publicerades kl 21:08 | 2016-10-22.

Team:
1. Team Karlskronafiske, 484cm
2. Team Jerkoff, 479cm
3. Båt & Fiske 1, 463cm

Individ:
1. Jesper Larsen, Team Jerkoff, 300cm
2. Willy Björk, Team Karlskronafiske, 283cm
3. Håkan Björk, Team Karlskronafiske, 281cm

Längsta fisk:
Tomas Sundh, Gäddfabriken.se, 112cm

Klicka för att läsa mer

Då är finalen igång!

Publicerades kl 09:25 | 2016-10-21.

Följ teamen under dagen på sidan Live!

Finalpris: Ascend FS10T till längsta fisk!

Publicerades kl 11:02 | 2016-10-20.

FS10T är Ascends minsta Sit-On-Top-kajak.

Denna kajak är särskilt lämplig för den som fiskar t.ex. strömmande vatten där man måste kunna manövrera kajaken snabbt och enkelt i grunda strömmar.

Trots sin storlek är FS10T en stabil kajak som går utmärkt att stå upp och fiska i.

Läs mer hos Mojoshop

Klicka för att läsa mer

Finalpris: Humminbird Helix 10 si

Publicerades kl 09:31 | 2016-10-13.

Kombinationsinstrument med GPS kartplotter och ekolod som har en stor HD 10,1” 1024×600 högupplöst ljusstark skärm. Helix 10 har REFLEX användarinterface som är helt nytt, snabbt och lätt att använda. Revolutionerande AutoChart Live funktionen som gör det möjligt att skapa egna sjökort i realtid finns som standard, inspelning i mer än åtta timmar kräver ett AutoChart ZeroLine kort. Tre mycket användbara snabbvalsknappar som kan programmeras för att snabbt kunna välja önskad favorit layout.

Läs mer hos Comstedt

Klicka för att läsa mer

Finalpris: Humminbird Helix 5 si

Publicerades kl 09:25 | 2016-10-12.

Humminbird HELIX 5 Serie Combo SI med GPS kartplotter och ekolod. En helt ny serie med kombinations instrument som har en 5 widescreen färgskärm med extremt högupplösning, 800×480. Den höga upplösningen ger en fantastisk bildpresentation som också ger fördelar vid delning av skärmen för att visa två vyer. I SideImaging läge kommer skärmen helt till sin rätt. Helix 5 combo serien är kompakta och levereras med bygelfäste och akterspegelsgivare. De har en inbyggd 10Hz GPS antenn för nogrann positionering. Kartplottern är förberedd för Navionics Nav+ kartografi och Humminbird AutoChart PC.

Läs mer hos Comstedt

Klicka för att läsa mer

Finalpris: Minn Kota Terrova 55 I-PILOT

Publicerades kl 14:29 | 2016-10-11.

Minn Kota Terrova elektriska motorer för montering i fören. Solida motor med alla tänkbara funktioner som kan önskas med en ny modern elektronik.

Det lättanvända handtaget och de särskilda låsningarna på den nya infästningsmekanismen gör att det blir en enkel match att sätta i och ta upp motorn ur vattnet. En särskild huvudbrytare bryter spänningen automatisk när motorn är uppfälld.

Läs mer hos Comstedt

Klicka för att läsa mer

Happy Angler - rabatt på gäddjiggar!

Publicerades kl 10:53 | 2016-09-30.

Just nu har Happy Angler rabatt på alla gäddjiggar - upp till 28%!

Rabatten på gäddjiggar gäller bara t.o.m. 30/9, så in och beställ nu på direkten!
http://www.happyangler.se/sv/beten/gaddjiggar/c/98501/

OBS! Glöm inte bort att du kan kombinera detta erbjudande med Happy Angler-rabatten på 10% som delas ut på varje kval!

Nytt kval i Oskarshamn 1 oktober!

Publicerades kl 11:52 | 2016-09-19.

På grund av ökad efterfrågan sätter vi in ett extra kval i Oskarshamn / Skärgården lördag 1 oktober.

Läs mer och anmäl ditt team;
http://sportfishmasters.se/2016/kval/tid-plats/oskarshamn-1-okt/

Liverapportering under finalen

Publicerades kl 19:03 | 2016-07-18.

Vi kommer att använda ett nytt system för inrapportering under finalen, det kräver smartphone med kamera där både mobilsurf och GPS är aktiverat under själva inrapporteringen.

Detta nya system gör att vi får in fångstbilder löpande under dagen och kan kontrollera och godkänna/stryka bilder allt eftersom de rapporteras in, vilket vi hoppas gör att vi helt kan undvika de köer och väntetid som annars uppstår vid bildinlämning efter tävlingsmomentet.
Iom att vi får in GPS-information så ser vi direkt om fångsten är inom det angivna tävlingsområdet. GPS-information lagras enbart tills fångsten är kontrollerad, sedan tas den automatiskt bort av systemet.

Eftersom detta är en ny lösning för liverapportering så kräver vi dubbelt fotograferande för varje fångst, man måste alltså använda både digitalkamera som vanligt och smartphone för det nya systemet. Om det nya systemet inte funkar så går vi tillbaks till bildinlämning i vanlig ordning, och då är enbart digitalkamera med löstagbart minneskort tillåtet.

Uppdatering: vi jobbar fortfarande på att färdigställa det nya systemet och lägger upp info så snart vi kan.

Finalbete 2016 av Esox Gear

Publicerades kl 18:08 | 2016-07-17.

Årets finalbete tillverkas av Esox Gear i vår egen färg, betet kan beställas vid anmälan för att vara säker på att få tag i det.
Begränsat antal finns att köpa på plats.

Det finns ett tail-bete (bilden) och ett jerk-bete med samma färgsättning.

Klicka här för att se tail-betet i större storlek

Falun 3 september

Publicerades kl 08:27 | 2016-06-24.

Kvalet flyttas från söndag den 4e september till lördag den 3e september.

Flyttat och nytt kval!

Publicerades kl 10:36 | 2016-06-01.

Kvalet den 24e september i Värnamo / Vidöster har flyttats till den 2a oktober.

Den 24 september går istället ett extra kval i Malmö / Ringsjön.

Nya mastersprylar 2016

Publicerades kl 10:06 | 2016-04-23.

Kontakta Nicke på .(JavaScript must be enabled to view this email address) för pris och tillgänglighet.

Välkommen Raymarine

Publicerades kl 14:15 | 2016-04-01.

Raymarine ansluter som huvudsponsor säsong 2016.

Direktkval till Fly VS Jerk

Publicerades kl 16:40 | 2016-03-18.

Nytt för SM i Gädda - Happy Angler Sportfish Masters 2016 är att vinnarteamet på finalen kommer att automatiskt få en plats i Fly VS Jerk 2017 med sändning 2018.

Läs mer på sidan Om.

Trevlig helg och skitfiske önskar tävlingsledningen! ♥

Nyheter och ändringar säsong 2016

Publicerades kl 15:54 | 2016-03-18.

Välkommen till SM i Gädda - Happy Angler Sportfish Masters 2016!

Klicka för att läsa mer

Titelsponsor säsong 2016

Publicerades kl 20:59 | 2016-03-15.

Happy Angler ansluter som titelsponsor säsong 2016.

Välkommen till SM i Gädda - Happy Angler Sportfish Masters 2016

Huvudponsorer säsong 2016

Publicerades kl 15:50 | 2016-03-04.

Linder, CWC och Humminbird ansluter som huvudsponsorer.

Sponsorer säsong 2016

Publicerades kl 12:00 | 2016-03-04.

MinnKota, Mojoboats, StrikePro och Visit Karlskrona ansluter som sponsorer.

Anmälda team

  1. DEA 3.0 Henrik Jensen
    Daniel Eriksson
    Tobias Andreen
  2. MSF Garagebait Fredrik Magnusson
    Benny Hamlet
    Fredrik Alminger
  3. SLAN Mikael Alm
    Karl Cederblad
    Johan Öhman
  4. Team Jordskepp Henry Petersen
    Tommy Petersen
    Daniel Örnestav
  5. Team Blomgren Jörgen Blomgren
    Jesper Blomgren Lindström
    Mattias Blomgren Lindström
  6. Team Nilles Andreas Nilsson
    Tobias Larsson
    Daniel Nilsson
  7. Team Fjäll Christer Nyqvist
    Jonas Karlsson
  8. Småland Sportfiske Thomas Kofler
    Emil Cedlund
    José Luis Mendez Acosta
  9. Team Fish On Mathias Thoren
    Tomas Andersson
    Christer Bengtsson
  10. JMV Mattias Fransson
    Gunnar Zackrisson
  11. Pike Warriors Mattias van Dinther
    Joachim Pedersen
    Andreas Hallberg
  12. PFC Joakim Palmér
    Christoffer J Lindell
    Marcus Wiberg
  13. Team Snipan Jonathan Danielsson
    Adam Danielsson
    Philip Stridh
  14. Team Dalarnassportfiske 2 / Willyssportfiske Peter Söderlund
    Leffe r Eriksson
    Anders Ekman
  15. Team Stenjävel Jan Knutsson
    Jonathan Knutsson
    Claes Rosell
  16. Sonesson Fishing Team Johan Svensson
    Robin Sonesson
  17. Team E22 Timmy Juved
    Hampus Svensson
    Håkan Dahl
  18. Team Fiskekampen Peter Larsson
    Robin Andersson
    Per Linderdahl
  19. Bananjävlarna Alexander Blomquist
    Martin Ajnefelt
    Alex Meyer
  20. Virveln W.O.G.S. Konsta Lyhnakis
    Per Larsson
    Joakim Nätterqvist
  21. Den onde Den gode Den fule Mikael Udehn
    Markus Udehn
    Anton Berglund
  22. Team Blockstopp Thomas Larsson
    Erik Andersson
    Bror E Olsson
  23. Team TJM Thomas Norman
    Jonas Kastberg
    Marcus Johansson
  24. Team Stammy Beach Fredrik Johansson
    Magnus Andersson
  25. Team As Samuel ternelius
    Anton Bremgård
  26. Team Sjövilt Fredrik Schlecker
    Johan Leiding
    Mattias Ljungqvist
  27. Team Esoxarna Jörgen Karlsson
    Ingmar Svensson
  28. Team Pikejaeger Daniel Bergman
    Per Mattsson
  29. Team Norreskog Peter Andersson
    Roger Nilsson
    Christoffer Arvidsson
  30. Team Gäddpundarna Andreas Lind
    Nicklas Johansson
    Robert Karlström
  31. Team Argos Active Jonatan Nellfors
    Andreas Perdén
    Jonatan Backlund
  32. Happy Angler Joel Pilot
    Josef Pilot
    Jonas Olsson
  33. Team Stammy Beach 2 Tobias Kärrbrand
    Ranet Barkman
    Olle Reinholdsson
  34. Pike Fighter Germany 1 Jürgen Willig
    Lars van Heesch
    Hans Jürgen van Heesch
  35. Vifiskaralltidrunn Haris Beganovic
    Casper Wass
  36. Team Tajtlajn Anders Johansson
    Robert Theil
    Andreas Kalmlund
  37. Esox Lucifers 2.0 Håkan Nordberg
    Björn Enenge
    Arnel Derelon
  38. Team Gäddi Knights Jon Nordqvist
    Joakim Johansson
    Daniel Nylund
  39. Team Bäver Alingsås Fishingteam 1 Fredrik Söderberg
    Joakim Pinola
    marcus olson
  40. Team PikeError Andreas Malm
    Kristian Johansson
    Mattias Eriksson
  41. Team PKJ fishing Per bruhn
    Jimmy lundkvist
    Krister berggren
  42. FC Fishing Fredrik Klingstål
    Conny berg
    Gösta skogh
  43. Team BS Anglers Robin Alden
    Anton Andersson
  44. Team Hobby&Fiske Martin Udd
    Thomas Björklund
  45. Bostorp Jörgen Johansson
    Mikael Lindskog
  46. Team Garmin / Olalures Jonas Andersson
    Ola Rasmusson
  47. Team Keepitsimple Tony Huotari
    Sebastian Nordström
  48. Team Keepitsimple 2 Daniel Mårtensson
    Joakim Nilsson
  49. Predator Fishing Scandinavia 1 Martin Wahlquist
    Erik Segnestam
  50. Team Ouff! / Esox Gear Steve McVey
    Dennis Horikoshi
    Thomas Hård
  51. Team Sharkbait Lars Malmberg
    Mikael Axelsson
    Madelene Eriksson
  52. Gefle Profish Team 1 Robin Wikström
    Tim Eriksson
    Andreas olander
  53. Team Raymarine Richard Thorstrand
    Anton Östlund
    Alexander Thorstrand
  54. Team Guiderna Petri Lehtonen
    Bo Lundgren
    Christoffer Esseen Larsson
  55. Sjö & Havsguiderna Christian Jansson
    Ulrika Hedbom
    Patrik Brunström
  56. Sportfiskebutiken_Tajtlajn Andreas Mattson
    Emin Lager
    Rasmus Ljungqvist
  57. Team No Presure Joakim Berglund
    Fredrik Sundberg
    Alexander Berglund
  58. Team DalarnasSportfiske 3 Rikard Bergling
    Rasmus Bergling
  59. Team Lax Christian Jönsson
    Jim Jönsson
    Kristoffer Dalsved
  60. Team Småfisk Robin Stenmark
    Johnny Dalevall
  61. Team Pikeside Alexander Krabbe
    Erik Jonasson
    Pierre Krabbe
  62. Predator Fishing Scandinavia 2 Christian Wahlquist
    Ted Tunqvist
  63. Spöknäckarna Nicklas Aronsson
    Peter Wester
    Jonas Dahl
  64. Team Snålvatten 2 Jonas Karlsson
    Peter Bertilsson
    Rikard Arkteg
  65. Swedish Pike Mafia Kim eriksson
    Eric Svensson
    Olle svensson
  66. DEA 4.0 Mattias Dahlqvist
    Kristoffer Klasson
    Emma Klasson
  67. Team Mothugg Jörgen Hedberg
    Jonas Angler
    Stefan Hallin
  68. Fiskebröder i Söder John Cabo
    Ola Persson
    Adam Matsson
  69. Team Rockabilly Fishing Kent Olsson
    Fredrik Arvidsson
    Kim Andersson
  70. Team Camp Anten Fredrik Larsson
    Joel Waje
  71. Team Talgoxe Mikael Mattsson
    Niklas Njurling
    Robin Wahlqvist
  72. Team JoDa PLUS Daniel Ell
    Johnny Magnusson
    Peter Mases
  73. Big Bay Fishing Berndt Svensson
    Daniel Pettersson
  74. Waide Lures Olle Vaide
    Kent Vaide
  75. Team Landat Alexander Svensson
    Marcus Larsson
    Ulf Lindström
  76. Team Pike Chippers (Lag 1) André Ryberg
    Anders Karlsson
    Thomas Stumpf
  77. Patriot Sweden Fishing Te@m Emil Larsen
    Michael Heydeck
    Fredrik olsson
  78. Team Mojoboats South Jonas Hammarström
    Oskar Wilnersson
    Robert Ågren
  79. Team Motor Marin Johan Molin
    Ulf Pettersson
    Linus Rudolfsson
  80. Team Stöt Petter Persson
    Tony Edström Olsson
    Mattias Kjelsson
  81. Mad Pikers Mikael de bruijn
    Alex hägg
  82. Team Guldmunkarna Eric Thunberg
    Richard Thunberg
    Hampus Eskilsson
  83. MaCriDi Cristian Nilsson
    Martin Sjölin
    Dirk Trapp
  84. Team BaZooka Fishing Conny Wilén
    Glenn Hermansson
    Andreas Dimberg
  85. SturköPike John Olsson
    Jonathan lindoffsson
  86. Aztec Fishing Team Tomi Paavola
    Oscar Höglund
    Jimmy Söderlind
  87. Catch And Win Fishing team Victor felix
    Johannes Liljegren
    Anton borg
  88. Team Spirit Patrik Rudolfsson
    Wenzel Jacobsson
  89. DJD Eastcoast Jan Björklund
    Daniel Wattman
    Daniel Karlsson
  90. Team Heavy Bänders Henrik Solberg
    Daniel Larsson
  91. Slips Magnus Holtmar
    Olle Lundstedt
  92. Lakeland Fishing Pontus Svärd
    Sebastian Johansson
    David Gustafsson
  93. Den Gode, Den Onde och Den Fule Martin Hansson
    Jesper Berglund
    Martin Stålhammar
  94. Team TolvisBrensley Tuomas Meriläinen
    Pauli Hytönen
    Mikael Selin
  95. ArcticPike Daniel Noriega Fälth
    Gustaf Gröning
    Nils Wallin
  96. Under The Boot Henrik Gerdin
    Fredrik Angsmo
    Fredrik Tegelberg
  97. Team Jimjuhallicks henrik andersson
    Simon andersson
    Jimmie törnström
  98. Team Monster 3 Bjarne Klinteback
    Andreas Stenström
    Mattias Karlsson
  99. Pike Illusions South Sweden Kristoffer Axelsson
    Tobias Axelsson
    Alex Iordanidis
  100. Team Sandhamn Marine 1 / Raymarine Daniel Krejic
    Benny Erléus
    Ola Dahl
  101. Wolfyard Pikers Dennis Holmberg
    Joakim Mörtzell
  102. Team MODY GRU Staffan Dykes
    Anders Mortier
    Karl-Johan Grudemo
  103. Team Gäddhänget Viktor Isaksson
    Theo Perlerot
  104. Team Bakom Ön Nichlas Andersson
    Alexander Neidestam
    Hugo Lisjö
  105. Team Bulk Jörgen Lindell
    Anders Brink
    Dennis Berger
  106. Team PMC Gert-Ove Bylander
    Mike Karlsson
    Anders Björk
  107. Team Lows Carl Hugoson
    Peter Woksepp
    Johan Woksepp
  108. Swedish Hecht Maffia Jimmy ståhl
    Kristoffer Åkerlund
    Christian Lunde
  109. Team Wezzlan 1.1 Johan Jansson
    Fredric Henriksson
    Kent Sundin
  110. Team Shaolin Mathias Aspö
    Jonas Styrlander
    Richard Björkman
  111. LSFF / Esox Gear Jim Olsson
    Eje Olsson
  112. Gäddfabriken.se Fredrik Ingemansson
    Tomas Sundh
    Jonas Johansson
  113. Team Tre Krokar 1 Rickard Edvinsson
    Andreas Peterson
    Michael Boström
  114. Team G11 Martin Odenhäll
    Tomas Trollregn
    Zeke Gunduz
  115. Team CTK Andreas Forss
    Tom Eklund
    Egron Nilsson
  116. Team Rispect Sweden / Innovative Lures Patrick Persson
    Roger Thelander
    Emil Arvidsson
  117. VGD predator VIP daniel nordqvist
    fredrik stålknapp
    Mathias Wilhelmsson
  118. Fiskeknuten Kristianstad Erik krig
    Fredrik Jadeland
  119. Team Gäddhäng / Bengtssons Robert Gerhardsson
    Rickard Lagerqvist
  120. Team Strömvalls Sportfiske Mathias Bergendahl
    Christoffer Blom
  121. Mosse Lures 2.0 Anton Månsson
    Erik karlsson
  122. Team Mighty Pike Ulf Hagman
    Jesper Sjödin
    Bengt Sjödin
  123. Team Bleke Patrick Thelin
    Tobias Grönkvist
  124. Böös Johan Fjällström
    Mårten Wester
  125. Ostkustfiske Jerry Pettersson
    Conny Lövgren
    Dennis Österlund
  126. Tre blåbär Pontus Malmström
    Rasmus Johansson
    Patrik Malmström
  127. Team Gäddfärs Simon Ljunggren
    Victor Bergdahl
  128. Team Pikeman And Robin Joins Roach Al Ghul Robin Wallberg
    Nicklas Henriksson
  129. Årsta Pike Masters Håkan Olsson
    Pär Carlsson
    Karl Marthon
  130. Braxbåge Mattias Borgelin
    Mikael Gerhard
    Fredrik Brunander
  131. Team Lincopia Martin Koivisto
    Eric Danielsson
    Niklas Töndel
  132. Team Wolfcreek Lures Jimmy Hallberg
    Andreas Persson
    Anders Ulvforsen
  133. Team Bengtssons / Butiken Alf Eckerström
    Niklas Vilhelmsson
    Christian Fridh
  134. Team Pike Chippers (Lag 2) Oscar Nilsson
    André Hensche
  135. Armagäddon Christian Strand
    Tomasz Andersson
    Christoffer Caldemar
  136. Team Under-Ytan Andreas Hallengren
    Pär Olsson
  137. Team Blåå Patrik Persson
    Urban Persson
    David Jisfält
  138. Black pöööl Tobias westerberg
    Mikael westerberg
    Elina Olsson
  139. Kalmarsundsportfiske / Eastfield Pontus Barkrot
    Lucas Svannäs
  140. Team Ekman Alexander Manfredsson
    Alexander Ek
  141. Team Gladagäddan Anton Nilsson
    Simon Gockert
  142. Team 3 Krokar Erik Antonsson
    Fredrik Karlsson
    Robert Larsson
  143. Team Pär & Pär Pär Åkesson
    Pär Rosenquist
  144. Team Papegoja Robert Szasz
    Noak Lindgren
  145. Kalmarsundsportfiske2 / Eastfield Jesper Thor
    Victor Ljungar
    Jonas Elofsson
  146. Team Slacklina Kristoffer Pålsson
    Christian Lobach
  147. Team Jerkoff Jesper Larsen
    Johannes Håkansson
  148. Happy Hookers Per-Erik Andersson
    Johan Stenberg
    Adam Lagnetoft
  149. Team Gäddhäng Andreas Johnsson
    Marcus Karlsson
    Emil Ranta
  150. Team Karlskronafiske Viktor Vestergård
    Håkan Björk
    Willy Björk
  151. Gädda Jakob Karlsson
    Sebastian Åkesson
  152. MVE Fishing Team Marcus Larsson
    Emil Haglund
    Viktor Kalén
  153. Mousefishing / Leech Andreas Andersson
    Tony Andersson
  154. Outback Fishing Lars Ljunggren
    Fredrik Stjernholm
    Mattias Forsberg
  155. Team Hecht Jäger Thomas Johansson
    Rasmus Langer
    Tomas Månsson
  156. CWC Fishingteam 2 Jon Persson
    Johan Löfström
    Albin Sharghi
  157. Team Jonsson Christian Jonsson
    Elias Jonsson
    Filip Jonsson
  158. Team Högervev Daniel axelsson
    Marcus wikström
    Johan karlsson
  159. Team 3R Anders Kalén
    Tony Müller
    Eliot Almquist
  160. Team Pike Tribe Sweden André Holst
    Hampus lennartsson
    Billy svensson
  161. Team Bonnabränna Klas Alenvret
    Mattias Jarnbjer
    Andrée Eriksson
  162. Båt & Fiske 1 Johan Svensson
    Ola Kråksberg
    Tommy Pettersson
  163. South End Anglers Karl Westberg
    Pierre Cardoso
    Christoffer Persson
  164. Gäddmums Fishing Martin Unbeck
    Johan Fältskog
  165. Team Enstöringarna Robin Hammarlund
    Rickard Gustafsson
    Tim Johnsson
  166. Team FF Pierre blomgren
    Jonas jeppson
    Rasmus persson
  167. Fishing for fun Håkan Ek
    Magnus Stendahl
    Jens Norblad
  168. Team Warberg Manuel Carrera
    Fredrik Petersson
  169. RenZstein Jörgen Segerstein
    Fredric Segerstein
  170. Team OP Pierre karlsson
    Oskar Alvarsson
  171. Team Joker Anders Törnström
    Claes Lundqvist
    Fredrik Winter
  172. Småland Sportfiske two Roman Giacuzzo
    Udo Seeger
    Stefan Kießler
  173. RenzStein/X3M Fredrik Renz
    Fredrik Blom
  174. Team Kungsbacka Marcus Berg
    Adam Signal
    Aril Signal
  175. Team MNM Magnus Paulsson
    Jonas Nilsson
    Mathias Ahlberg
  176. Team Finesse Martin Rees
    Jimmy Svensson
    Per Ljungdahl
  177. HR Christian Carlberg
    Nicklas Kårvall
    Peter Nordin
  178. CWC Fishingteam 1 Michael Bergander
    Stefan Trumstedt
    Jimmy Lindahl
  179. Lag Med Drag Simon Vestergaard
    Conrad Schacher
    Örjan Pedersen
  180. Team Galant Tobias Ekvall
    Edvin Johansson
    Philip Swidén
  181. Team Spöböj Benjamin Wallman
    Christoffer Edvardsson

Anmälda men inte betalda/verifierade: 0st.

Incheckade och klara för tävling: 181st.

» Checka in med bokningskod