Klara för final
Team / Deltagare / Snitt

Nyheter

Finalvideon!

Publicerades kl 20:52 | 2016-10-23.

Klicka för att läsa mer

RESULTAT 2016!

Publicerades kl 21:08 | 2016-10-22.

Team:
1. Team Karlskronafiske, 484cm
2. Team Jerkoff, 479cm
3. Båt & Fiske 1, 463cm

Individ:
1. Jesper Larsen, Team Jerkoff, 300cm
2. Willy Björk, Team Karlskronafiske, 283cm
3. Håkan Björk, Team Karlskronafiske, 281cm

Längsta fisk:
Tomas Sundh, Gäddfabriken.se, 112cm

Klicka för att läsa mer

Då är finalen igång!

Publicerades kl 09:25 | 2016-10-21.

Följ teamen under dagen på sidan Live!

Happy Angler - rabatt på gäddjiggar!

Publicerades kl 10:53 | 2016-09-30.

Just nu har Happy Angler rabatt på alla gäddjiggar - upp till 28%!

Rabatten på gäddjiggar gäller bara t.o.m. 30/9, så in och beställ nu på direkten!
http://www.happyangler.se/sv/beten/gaddjiggar/c/98501/

OBS! Glöm inte bort att du kan kombinera detta erbjudande med Happy Angler-rabatten på 10% som delas ut på varje kval!

Nytt kval i Oskarshamn 1 oktober!

Publicerades kl 11:52 | 2016-09-19.

På grund av ökad efterfrågan sätter vi in ett extra kval i Oskarshamn / Skärgården lördag 1 oktober.

Läs mer och anmäl ditt team;
http://sportfishmasters.se/2016/kval/tid-plats/oskarshamn-1-okt/

Raymarine prisbord och demo i Östhammar!

Publicerades kl 14:21 | 2016-09-01.

Raymarine ansluter som värd för kvalet i Östhammar, kommer dit och visar nya produkter på plats OCH lägger upp följande på prisbordet!






Missa inte att Raymarine alltså kör demo på plats vid tävlingsledningen hela dagen!
Det gäller även dig som inte tävlar, kom och kolla och snacka lite marinelektronik.

Demo öppnar kl 06:00 och stänger 18:00

Finalbete 2016 av Esox Gear

Publicerades kl 18:08 | 2016-07-17.

Årets finalbete tillverkas av Esox Gear i vår egen färg, betet kan beställas vid anmälan för att vara säker på att få tag i det.
Begränsat antal finns att köpa på plats.

Det finns ett tail-bete (bilden) och ett jerk-bete med samma färgsättning.

Klicka här för att se tail-betet i större storlek

Falun 3 september

Publicerades kl 08:27 | 2016-06-24.

Kvalet flyttas från söndag den 4e september till lördag den 3e september.

Flyttat och nytt kval!

Publicerades kl 10:36 | 2016-06-01.

Kvalet den 24e september i Värnamo / Vidöster har flyttats till den 2a oktober.

Den 24 september går istället ett extra kval i Malmö / Ringsjön.

Resultat inlagt

Publicerades kl 21:55 | 2016-05-22.

Gå till sidan Resultat.

Tack alla deltagare och grattis alla finalister!

Klicka för att läsa mer

Morgonbilder

Publicerades kl 09:20 | 2016-05-22.

Klicka för att läsa mer

Dä är vi igång

Publicerades kl 08:01 | 2016-05-22.

Då är årets sjunde SM-kval igång!

Följ teamens liverapportering från Mälaren under dagen på sidan Live.

Nya mastersprylar 2016

Publicerades kl 10:06 | 2016-04-23.

Kontakta Nicke på .(JavaScript must be enabled to view this email address) för pris och tillgänglighet.

Välkommen Raymarine

Publicerades kl 14:15 | 2016-04-01.

Raymarine ansluter som huvudsponsor säsong 2016.

Direktkval till Fly VS Jerk

Publicerades kl 16:40 | 2016-03-18.

Nytt för SM i Gädda - Happy Angler Sportfish Masters 2016 är att vinnarteamet på finalen kommer att automatiskt få en plats i Fly VS Jerk 2017 med sändning 2018.

Läs mer på sidan Om.

Trevlig helg och skitfiske önskar tävlingsledningen! ♥

Nyheter och ändringar säsong 2016

Publicerades kl 15:54 | 2016-03-18.

Välkommen till SM i Gädda - Happy Angler Sportfish Masters 2016!

Klicka för att läsa mer

Titelsponsor säsong 2016

Publicerades kl 20:59 | 2016-03-15.

Happy Angler ansluter som titelsponsor säsong 2016.

Välkommen till SM i Gädda - Happy Angler Sportfish Masters 2016

Huvudponsorer säsong 2016

Publicerades kl 15:50 | 2016-03-04.

Linder, CWC och Humminbird ansluter som huvudsponsorer.

Sponsorer säsong 2016

Publicerades kl 12:00 | 2016-03-04.

MinnKota, Mojoboats, StrikePro och Visit Karlskrona ansluter som sponsorer.

Värd / Värdbutik

Anmälda team

  1. Team Bleke Patrick Thelin
    Tobias Grönkvist
  2. Team Påslag Emil Bergman
    Adam Paskén
    Andreas strömberg
  3. Blomgren Jörgen Blomgren
    Jesper Blomgren Lindström
    Mattias Blomgren Lindström
  4. Happy Angler Joel Pilot
    Josef Pilot
    Jonas Olsson
  5. Team Jordskepp Henry Petersen
    Tommy Petersen
    Daniel Örnestav
  6. Team Gäddfors Jakob Molund
    Tom Lundin
    Mathias Uddfors
  7. Aztec Fishing Team Tomi Paavola
    Oscar Höglund
    Jimmy Söderlind
  8. Team TolvisBrensley Tuomas Meriläinen
    Pauli Hytönen
    Mikael Selin
  9. Team Ljusdal Rasmus Langer
    Thomas Johansson
    Tomas Månsson
  10. Två Spön Andreas Kalfholm
    Gustaf Ohlsson
    Thomas Johansson
  11. Caesar Lures Mikael Hedsén
    Roger Karlsson
  12. Team BaZooka Fishing Conny Wilén
    Glenn Hermansson
    Andreas Dimberg
  13. Gefle Profish Team 2 Anders Westring
    Bo Eliasson
    Martin troedsson
  14. F.I.S.H with friends Mattias Epperlein
    Matilda Leijon
    Sara Fingal
  15. Team Mighty Pike Ulf Hagman
    Jesper Sjödin
    Bengt Sjödin
  16. Lures By Marko Marko Alamehtä
    Tobias Eriksson
    Joakim Jansson
  17. Team PKJ fishing Per bruhn
    Jimmy lundkvist
    Krister berggren
  18. Smells Fishy Tom Fernsten
    Magnus Söderberg
    Mattias Hell
  19. Team Dragon Sweden Niklas Larsson
    Emil Lundeqvist
    Alfredo Johnsson
  20. Lindström Marcus Lindström
    Patrik Lindström
  21. Team R.A.J Robin Ström Andersson
    Alexander Nilsson
    Jimmy Hahne
  22. Sjövilt Fredrik Schlecker
    Mattias Ljungqvist
    Johan Leiding
  23. Kridge Kaj Sjöberg
    Tobias lundberg
  24. Team MLW Ludvig Eriksson
    Marcus Andersson
    William Glemhorn
  25. Team Shaolin Mathias Aspö
    Jonas Styrlander
    Richard Björkman

Anmälda men inte betalda/verifierade: 0st.

Incheckade och klara för tävling: 25st.

» Checka in med bokningskod