Klara för final
Team / Deltagare / Snitt

Nyheter

Finalvideon!

Publicerades kl 20:52 | 2016-10-23.

Klicka för att läsa mer

RESULTAT 2016!

Publicerades kl 21:08 | 2016-10-22.

Team:
1. Team Karlskronafiske, 484cm
2. Team Jerkoff, 479cm
3. Båt & Fiske 1, 463cm

Individ:
1. Jesper Larsen, Team Jerkoff, 300cm
2. Willy Björk, Team Karlskronafiske, 283cm
3. Håkan Björk, Team Karlskronafiske, 281cm

Längsta fisk:
Tomas Sundh, Gäddfabriken.se, 112cm

Klicka för att läsa mer

Då är finalen igång!

Publicerades kl 09:25 | 2016-10-21.

Följ teamen under dagen på sidan Live!

Happy Angler - rabatt på gäddjiggar!

Publicerades kl 10:53 | 2016-09-30.

Just nu har Happy Angler rabatt på alla gäddjiggar - upp till 28%!

Rabatten på gäddjiggar gäller bara t.o.m. 30/9, så in och beställ nu på direkten!
http://www.happyangler.se/sv/beten/gaddjiggar/c/98501/

OBS! Glöm inte bort att du kan kombinera detta erbjudande med Happy Angler-rabatten på 10% som delas ut på varje kval!

Nytt kval i Oskarshamn 1 oktober!

Publicerades kl 11:52 | 2016-09-19.

På grund av ökad efterfrågan sätter vi in ett extra kval i Oskarshamn / Skärgården lördag 1 oktober.

Läs mer och anmäl ditt team;
http://sportfishmasters.se/2016/kval/tid-plats/oskarshamn-1-okt/

Raymarine prisbord och demo i Östhammar!

Publicerades kl 14:21 | 2016-09-01.

Raymarine ansluter som värd för kvalet i Östhammar, kommer dit och visar nya produkter på plats OCH lägger upp följande på prisbordet!






Missa inte att Raymarine alltså kör demo på plats vid tävlingsledningen hela dagen!
Det gäller även dig som inte tävlar, kom och kolla och snacka lite marinelektronik.

Demo öppnar kl 06:00 och stänger 18:00

Finalbete 2016 av Esox Gear

Publicerades kl 18:08 | 2016-07-17.

Årets finalbete tillverkas av Esox Gear i vår egen färg, betet kan beställas vid anmälan för att vara säker på att få tag i det.
Begränsat antal finns att köpa på plats.

Det finns ett tail-bete (bilden) och ett jerk-bete med samma färgsättning.

Klicka här för att se tail-betet i större storlek

Falun 3 september

Publicerades kl 08:27 | 2016-06-24.

Kvalet flyttas från söndag den 4e september till lördag den 3e september.

Resultat inlagt!

Publicerades kl 22:32 | 2016-06-12.

Klicka för att läsa mer

Morgonbilder

Publicerades kl 08:18 | 2016-06-12.

Klicka för att läsa mer

Då är vi igång!

Publicerades kl 08:01 | 2016-06-12.

Då är årets elfte SM-kval igång!

Följ teamens liverapportering från Huskvarna / Landsjön under dagen på sidan Live.

Flyttat och nytt kval!

Publicerades kl 10:36 | 2016-06-01.

Kvalet den 24e september i Värnamo / Vidöster har flyttats till den 2a oktober.

Den 24 september går istället ett extra kval i Malmö / Ringsjön.

Nya mastersprylar 2016

Publicerades kl 10:06 | 2016-04-23.

Kontakta Nicke på .(JavaScript must be enabled to view this email address) för pris och tillgänglighet.

Välkommen Raymarine

Publicerades kl 14:15 | 2016-04-01.

Raymarine ansluter som huvudsponsor säsong 2016.

Direktkval till Fly VS Jerk

Publicerades kl 16:40 | 2016-03-18.

Nytt för SM i Gädda - Happy Angler Sportfish Masters 2016 är att vinnarteamet på finalen kommer att automatiskt få en plats i Fly VS Jerk 2017 med sändning 2018.

Läs mer på sidan Om.

Trevlig helg och skitfiske önskar tävlingsledningen! ♥

Nyheter och ändringar säsong 2016

Publicerades kl 15:54 | 2016-03-18.

Välkommen till SM i Gädda - Happy Angler Sportfish Masters 2016!

Klicka för att läsa mer

Titelsponsor säsong 2016

Publicerades kl 20:59 | 2016-03-15.

Happy Angler ansluter som titelsponsor säsong 2016.

Välkommen till SM i Gädda - Happy Angler Sportfish Masters 2016

Huvudponsorer säsong 2016

Publicerades kl 15:50 | 2016-03-04.

Linder, CWC och Humminbird ansluter som huvudsponsorer.

Sponsorer säsong 2016

Publicerades kl 12:00 | 2016-03-04.

MinnKota, Mojoboats, StrikePro och Visit Karlskrona ansluter som sponsorer.

Värd / Värdbutik

Anmälda team

  1. Team Snipan Jonathan Danielsson
    Adam Danielsson
    Philip Stridh
  2. PFC Joakim Palmér
    Christoffer J Lindell
    Marcus Wiberg
  3. SLAN Mikael Alm
    Karl Cederblad
    Johan Öhman
  4. Team Motor Marin Johan Molin
    Ulf Pettersson
    Linus Rudolfsson
  5. Team Galant Tobias Ekvall
    Edvin Johansson
    Philip Swidén
  6. Team Fish On Mathias Thoren
    Tomas Andersson
    Christer Bengtsson
  7. MVE Fishing Team Marcus Larsson
    Emil Haglund
    Viktor Kalén
  8. Team Ett Gäddra Liv / Bengtssons Christoffer Larsson
    Niklas Larsson
    Bo Larsson
  9. Team Gäddhänget Viktor Isaksson
    Theo Perlerot
  10. Team Linköpikers Hannes Fock
    Jakob Gustafsson
    Kristoffer Segerström
  11. Team Fiskekungen Peter Berglund
    Göran Andersson
  12. Team Quintrex Fredrik Igelström
    Gustav Hellqvist
    Markus Sjöstrand
  13. FC Fishing Fredrik Klingstål
    Conny berg
    Gösta skogh
  14. Team Biggest Niclas Svenningsson
    Niklas Lundqvist
    Erik Petersson
  15. F.I.S.H with friends Mattias Epperlein
    Matilda Leijon
    Sara Fingal
  16. Team Gäddslem Viktor Rosklint
    Martin Damberg
    Stefan Bergholst
  17. Swedish Pike Mafia Kim eriksson
    Eric Svensson
    Olle svensson
  18. HWC Fishing Team Johan Halvardsson
    Fredrik Bohm
    Andreas Lindkvist
  19. Team SeriGös Sebastien Forsman
    Linus Johansson
    Kim Landberg
  20. Team Enstöringarna Robin Hammarlund
    Rickard Gustafsson
    Tim Johnsson
  21. Team Reflex Jimmy linden
    Mikael Johansson
    Fredrik Johansson
  22. Team Predator / Bengtssons 2 patrik hansson
    Jesper Wall
    Adrian jarkiewicz
  23. Team Fish On 50 Tomas Nyberg
    Göran Kytöharju
    Emil sjöholm kytöharju
  24. Team Pikejaeger Daniel Bergman
    Per Mattsson
  25. BigFishHookers Daniel Kåhlin
    Carl-Johan Carmling
    Viktor Andersson
  26. Team TBF / Hardcore Lures Billy Magnusson
    Tobias Eriksson
  27. JMV Mattias Fransson
    Gunnar Zackrisson
  28. Fiskejunkies Fredrik Gren
    Johan Nyström
    Conny Mohlin
  29. Team Lost Tommy Karlsson
    Nemanja Bukvic
    Patrik Sääv
  30. PWE Jens Engvall
    Stefan Persson
    Jonathan Wallin
  31. Team Westerberg Tobias westerberg
    Mikael westerberg
  32. Team Monster 3 Bjarne Klinteback
    Andreas Stenström
    Mattias Karlsson
  33. DEA 3.0 Henrik Jensen
    Daniel Eriksson
    Tobias Andreen
  34. Team D.E.J Emma Klasson
    David Tinderholt
    Josefine Ahlqvist
  35. Team Bengtssons Richard Kullmer
    Christian Fridh
    Alf Eckerström
  36. Gäddmums Fishing Martin Unbeck
    Johan Fältskog
  37. DEA 3.5 Mattias Dahlqvist
    Kristoffer Klasson
  38. Team Kurresfiskeshop Joel Ansorge
    Joakim Berglund
    Tomas Svenberg
  39. VGD Predator 1 daniel nordqvist
    fredrik stålknapp
    tobias svensson
  40. Team TEK Rasmus Ekblad
    Magnus Thorsson
    Jonas Karlsson
  41. Draggen Thomas Atting
    Johan Hoff
  42. Team Insjöhaj Mattias Trofast
    Jimmie Josefsson
  43. Mixed Tackles Roger Gaardsdal
    Nebojsa Djordjevic
    Robin Troncoso Velasquez
  44. Lakeland Fishing 4 Pontus Svärd
    Sebastian Johansson
    David Gustafsson
  45. Team 3 Krokar Erik Antonsson
    Fredrik Karlsson
    Robert Larsson
  46. Team Fiskeorakel Domagoj Vidovic
    Jonas Andersson
    Rafid Werdina
  47. Teamsignal Adam Signal
    Andreas Lindgren
    Robert Ottosson

Anmälda men inte betalda/verifierade: 2st.

Incheckade och klara för tävling: 45st.

» Checka in med bokningskod